top of page
FLATGALLERY-FOTO-Richard-Kučera-Guzmán-2

FOTO: Richard Kučera Guzmán © 2013

Galeristi: Andrej Jaroš a Albert Vlk

Jedinečný koncept bytovej galérie na Slovensku fungujúci už dvanásty rok

Galériu FLATGALLERY založil historik umenia a kurátor Andrej Jaroš spolu s riaditeľom a umelcom Albertom Vlkom. Galéria prvýkrát otvorila dvere návštevníkom v Starom meste Bratislavy v decembri 2012.

 

Názov galérie reflektuje jedinečnosť konceptu na Slovensku - výstavné a vzdelávacie priestory sa nachádzajú priamo v byte vlastníkov. Cieľom galérie je vytvoriť priestor pre mladých umelcov, študentov a absolventov vysokých škôl. 

 

Počas 12 rokov fungovania sme usporiadali viac ako 75 výstav mladých, ale aj uznávaných umelcov zo Slovenska a zahraničia (Česká republika, Spojené štáty, Taliansko, Holandsko atď.). Galéria neustále roširuje svoje portfólio zahraničných umelcov, hosťujúcich kurátorov a rezidencií. 

 

Na rozdiel od klasických “bielych” galérií je Flatgallery priestor, ktorý sa dynamicky mení s každou výstavou a pracuje s plne zariadeným interiérom. Toto prináša výnimočný zážitok, ale aj mnohé kreatívne a kurátorské výzvy. 

 

Výstavy sú zvyčajne prezentované v dvojmesačných intervaloch (okrem pop-up eventov a výstav). Tematicky sa zameriavame na súčasné formy (nie len) vizuálnej tvorby.

Odoberajte náš newsletter

Prihlásenie prebehlo úspešne

________________________
Súčasná výstava
bottom of page